Palvelupäälliköitä valittu ikääntyneiden palveluihin

Ikääntyneiden palvelut on osa sosiaalipalveluiden toimialaa. Ikääntyneiden palveluiden vastuualuejohtajana toimii Annukka Marjala.

Itäisen Lapin palvelualue

 

Ikääntyneiden palveluiden vastuuyksikön johtaja

Katja Raatikainen, 040 779 0907, katja.raatikainen@lapha.fi

Asumisen palveluiden palvelupäällikkö

Maaret Siikaluoma, 040 530 6679, maaret.siikaluoma@lapha.fi

Vs. Kotona asumista tukevien palveluiden palvelupäällikkö

Päivi Piisilä, 040 480 6093, paivi.piisila@lapha.fi

 

Pohjoisen Lapin palvelualue

 

Ikääntyneiden palveluiden vastuuyksikön johtaja

Lea Waljus, 040 724 4025, lea.waljus@lapha.fi

Asumisen palveluiden palvelupäällikkö

Jaana Torppala, jaana.torppala@lapha.fi

Kotona asumista tukevien palveluiden palvelupäällikkö

Marketta Uimaniemi, 040 573 0149, marketta.uimaniemi@lapha.fi

Saamenkielisten ja kulttuurinmukaisten palveluiden palvelupäällikkö

Mirja Laiti, 040 844 5627, mirja.laiti@lapha.fi

Lounaisen Lapin palvelualue

 

Ikääntyneiden palveluiden vastuuyksikön johtaja

Rita Oinas, 040 548 2039, rita.oinas@lapha.fi

Asumisen palveluiden palvelupäällikkö

Merja Orre, 040 610 8458, merja.orre@lapha.fi

Kotona asumista tukevien palveluiden palvelupäällikkö

Riitta Nahkiaisoja, 040 619 6806, riitta.nahkiaisoja@lapha.fi

Kaakkoisen Lapin palvelualue

 

Ikääntyneiden palveluiden vastuuyksikön johtaja

Johanna Lohtander, 040 586 1208, johanna.lohtander@lapha.fi

Asumisen palveluiden palvelupäällikkö

Anne Mattila, 040 747 0838, anne.mattila@lapha.fi

Kotona asumista tukevien palveluiden palvelupäällikkö

Anneli Ylitalo, 040 534 7691, anneli.ylitalo@lapha.fi